ODEBÍRAT NOVINKY

Zdravé nošení a vázání do šátku

nošení v  šátku.jpg
Nošení je pro děti zdravé a pohodlné, poskytuje jim láskyplný kontakt, pocit bezpečí, přijetí a také podnětné prostředí. Fyzický kontakt s dítětem prohlubuje vzájemné porozumění a naladění se na sebe. Nošení podporuje psychomotorický vývoj dítěte a má pozitivní vliv na rozvoj inteligence. Má mnoho výhod i pro nosiče, protože má dítě blízko sebe a může lépe reagovat na jeho potřeby. Děti je možné v případě potřeby v šátku také snadno nakojit, aniž byste jej museli vyvazovat. Díky šátku můžete se svým dítětem kamkoli, kde by to s kočárkem nešlo a bude vám velmi užitečným pomocníkem.
Na kurzu se dozvíte jaké máte možnosti, když se rozhodnete nosit své dítě. Věnovat se budeme především nošení v šátku. Probereme základy správného ergonomického nošení, ukážeme si, jak miminko do šátku správně nandat a vyndat, příp. jak jej dostat na záda. Důkladně si ukážeme a procvičíme úvaz vhodný pro novorozence - kříž s kapsou uvnitř. Vázat můžete s panenkou (na místě k dispozici) či vlastním dítětem.

V kurzech pro pokročilé vás naučím vázání šátku na bok a na záda (úvaz batoh a double hammock) a ukážeme si především, jak miminko na záda bezpečně dostat. V průběhu vázání si řekneme vše důležité ohledně nošení dětí. V případě zájmu můžeme vázat i s RS (je třeba mít vlastní).

Na závěr vám poradím, jak správně při nošení sebe a miminko po celý rok oblékat, vysvětlíme si rozdíly mezi nošením v zimě a ukážeme si vhodné doplňky – funkční prádlo, nosící bundu, ochrannou kapsu, atd.
Na kurz není mít nutné vlastní šátek, ale je to samozřejmě možné. V případě zájmu vám pomohu s výběrem šátku a dalších doplňků pro nošení, podle konkrétních požadavků. Ráda zodpovím veškeré vaše dotazy.
Kurz je pro menší skupinku 3-4 dospělí. V případě zájmu mohu otevřít i individuálně, např. pro 2 páry nebo kamarádky.
Není potřeba mít vlastní šátek, budou na místě k dispozici. Mohu pomoci i s nastavením nosítka.

CENA KURZU: 550,-/os., 800,-/pár, děti zdarma (2 h)
TERMÍNY KURZŮ:
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám dát vědět, jakmile jej vypíšu.
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one