ODEBÍRAT NOVINKY

Lektorký kurz tandemového nošení

dvojcata_28.jpg
Připravili jsme pro všechny začínající i zkušené lektorky nošení dětí LEKTORSKÝ KURZ TANDEMOVÉHO NOŠENÍ.

KURZ JE VHODNÝ: také pro laktační poradkyně, duly, porodní asistentky a další profese, které podporují ženy v přirozené péči o děti a nošení na těle a rovněž pro ženy, které se samy chtějí důkladně naučit vázat své děti do šátku či najít vhodné kombinace k nošení šátek +nosítko - ať už dvojčata nebo sourozence různého věku.
Na kurzu se dozvíte a naučíte vše potřebné o TANDEMOVÉM NOŠENÍ DĚTÍ abyste sama mohla tyto dovednosti zprostředkovávat dalším ženám.
Vysvětlíme si fyziologii správného ergonomického nošení, její vývoj a přednosti v péči o děti. Zaměříme se na tandemové nošení, jeho možnosti, a také se budeme věnovat tomu, jak pomoci ženám překonat obavu z tandemového nošení, která stále ještě převládá - že více dětí nosit nelze, nebo jen velmi krátce, protože jsou brzy velmi těžké.
Řekneme si, jak překonat prvotní obtíže a jak se co nejsnáze naučit své děti nosit, ať už má žena s nošením nějaké předchozí zkušenosti či nikoli.
Část kurzu budeme věnovat samotnému učení vázání, jak strukturovat kurz, co mít s sebou k dispozici (výbava lektorky pro vedení kurzu), jak citlivě přistupovat ke klientce a její rodině apod. Jak rodinu povzbudit v nošení a laskavému přístupu ke svým dětem.
Předám vám své letité lektorské zkušenosti, abyste se mohly inspirovat a připravit se na to, co vás čeká.

Podstatná část kurzu bude věnována PRAKTICKÝM ZNALOSTEM:

- nošení v 1 šátku (přední tandem a tandem břicho, záda);
- nošení ve 2 šátcích (na břiše a zádech).
- nošení v kombinace šátek/nosítko.
- zaměříme se také na VÝBĚR vhodného ŠÁTKU (délka, materiál, atd.) ke konkrétním úvazům.

Cílem kurzu není naučit se množství úvazů k tandemovému nošení, ale několik se jich samozřejmě důkladně naučíme i s různými vychytávkami a tipy (přední tandem, tandem břicho a záda).
Hlavním cílem je hledat cesty, jak podpořit a povzbudit ženy k nošení dětí a být ji oporou v citlivém období po porodu. Ukážeme si, jak se dá v tandemu kojit, aniž by žena musela děti z šátku vyndávat a vysvětlíme si jeho přednosti v péči o miminka.

Na závěr vám poradím, jak SPRÁVNĚ při nošení sebe a děti po celý rok OBLÉKAT, vysvětlíme si rozdíly mezi nošením v zimě a v létě; ukážeme si vhodné doplňky – funkční prádlo, nosící oblečení, ochrannou kapsu, atd.

Na kurzu budete mít možnost vyzkoušet i osahat si šátky různých materiálů, nosítka různých značek i oblečení vhodné pro tandemové nošení. Bude prostor pro vzájemné sdílení zkušeností a podporu. Zodpovím veškeré vaše dotazy. Podrobný program zašleme spolu instrukcemi ke kurzu po přihlášení.

Kurz je koncipován jako 2 denní - sobota 10-18 h; neděle 10-13 h

CENA KURZU: 3500,- /os.

Pro závaznou rezervaci je kurzovné nutné uhradit předem na účet do 3 dnů od přihlášení. Storno není možné. Pokud se ze závažných důvodů nebudete moci kurzu zúčastnit, pak je po domluvě možno navštívit kurz v dalším termínu. Za změnu termínu se platí doplatek 500 Kč, který kompenzuje blokované místo a administrativu. Pokud jsou k dispozici náhradníci, je také možno domluvit se na výměně místa s náhradníkem nebo si sehnat vlastního náhradníka. Je ale třeba dát o tom vědět včas. POČET MÍST V KURZU JE OMEZEN.
TERMÍNY KURZU:
Pokud jste nenašli vhodný termín, napište si o jiný a já vám pošlu zprávu, jakmile jej vypíšu.
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one