ODEBÍRAT NOVINKY
kuchař.jpg
Myslíte si, že vařit zdravě je příliš náročné, zabere množství času a ještě většině členů rodiny jídlo moc nechutná? Přijďte se přesvědčit, že tomu tak nemusí být! Naučíme se vařit zdravě a jednoduše a vy osobně zažijete, jak je zdravá strava rozmanitá, chutná, lahodná pro oko a voňavá. Jídlo bude nejen zdravé a chutné, ale také rychle připravené a vhodné pro děti.
Na začátku si připravíme chutnou svačinku, abychom měli dostatek sil pro přípravu zdravého oběda, která vám jistě bude inspirací, co připravit dětem např. do školy. K obědu budeme servírovat výbornou osvěžující polévku a bezmasý, ale sytý zeleninový druhý chod s přílohou. Samozřejmě nebude chybět ani zdravý dezert. Upečeme si celozrnné chlebys z kvásku v troubě a domácí pekárně a ukážeme se různé vychytávky, jak si doma snadno připravovat zdravé a chutné pečivo - slané i sladké. Naučím vás pracovat s aktivním žitným kváskem a různými těsty. Vzorek kvásku si také odnesete domů, abyste si sami mohli rovnou něco připravit. Umeleme si také vlastní mouku. Připravíme si obilnou nebo luštěninovou pomazánku a dám vám tipy na různé obměny. A na závěr si společně naložíme pickles – krátce kvašenou zeleninu, úžasnou vitamínovou bombu.

V průběhu kurzu probereme základní kroky stravovacích změn, jednoduché a rychlé přípravy zdravějších pokrmů z našich tradičních surovin a představíme si také nové, které je vhodné do jídelníčku pravidelně zařazovat. Povíme si něco o zásadách výběru, nahrazování a kombinování potravin tak, aby byly zdraví prospěšné a vhodné také pro děti. Neboť hodnotnou stravou ovlivníte jejich budoucí zdraví a budete moci jíst doma všichni dohromady.

Veškeré jídlo budeme připravovat společně a společně jej na kurzu také sníme. Co nesníme, odnesete si domů.
Nezapomeneme dodržovat ani kvalitní pitný režim. Servírovat se bude domácí bylinný čaj, celozrnná káva, voda a osvěžující domácí kvašený nápoj. V průběhu vaření bude dostatek prostoru na předávání informací, vaše dotazy i sdílení zkušeností. Recepty na všechna připravovaná jídla a mnohé další si samozřejmě vezmete s sebou domů. Vařit budeme jen z kvalitních bio surovin.

PŘIJĎTE SPOLEČNĚ STRÁVIT PŘÍJEMNÝ DEN PLNÝ ZDRAVÉHO VAŘENÍ!
Odpočinout si, načerpat energii a naučit se něčemu nového... Kurz se uskuteční v klidném vesnickém prostředí v CHKO České středohoří (15 km od Litoměřic, 46 km sjezd z dálnice D 8, směrem na Ústí n. Labem) v původním venkovském stavení z 1. pol. 19. stol. s mnoha historickými prvky včetně pův. kamen a speciální pece na pečení chleba. Účast dětí na kurzu je samozřejmostí. K dispozici pro ně bude krásná zahrada i dětský koutek uvnitř, možnost výletu do okolí, nedaleko je vesnický skanzen Zubrnice, v docházkové vzdálenosti dětské hřiště. V případě zájmu je možné zajistit hlídání dětí (cena podle počtu dětí, max. 50,-/h). Můžete si vzít s sebou i doprovod pro hlídání miminka či větších dětí, kterému je možné rezervovat pouze jídlo (cena dle domluvy podle množství, cca 500,- Kč/os. včetně pití). Doprovod si samozřejmě může přivést vlastní jídlo. Děti mají jídlo zdarma.
Je možné přijet autem nebo MHD - přímý autobus do Litoměřic z Holešovic, můžeme také zajistit odvoz z Litoměřic nebo z Prahy (spolujízda). Stačí dát dopředu vědět.

CENA KURZU: 2100,-/os. (případný doprovod + 500,-/os. - jídlo a pití po celý den) - zahrnuje veškeré suroviny k vaření v bio kvalitě, kuchařku s recepty, lektorné, náklady na energie.
Kurz je nutné uhradit nejpozději týden předem. Vaše rezervace je závazná v okamžiku připsání částky na účet, jinak je místo nabídnuto dalším zájemcům. V případě neúčasti propadá nevratná záloha 600,- Kč (je možné za sebe najít náhradu).
Po zaslání rezervace Vám zašlu email s podrobnými informacemi, adresou ad. Počet míst v kurzu je omezen.
Pokud jsou pro vás peníze problém, ozvěte se a můžeme se domluvit např. na splátkách, naturáliích apod. Neboť chápu, že ne vždy má člověk možnost a přitom je zdravá strava důležitá a i ušetří spousty peněz.

Délka: 8 h
TERMÍNY KURZU:
V případě zájmu si napište o nový termín a já Vám pošlu email s podrobnostmi jakmile jej vypíšu.

Nabízím také možnost uspořádat kurz ve vašem mateřském, rodinném centru či jinde.
22459361_1985041925106038_7239261927557129262_o.jpg
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one