ODEBÍRAT NOVINKY

KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ S DVOJČATY

loktushe.jpg
Dvojčata je teď moje velké téma! Předpokládám, že jste si nemohli nevšimnout. :) Necítím se určitě povolaná někomu radit, jak to má dělat, ale ráda bych sdílela své zkušenosti, které jsem v životě s dvojčaty nasbírala. Protože život s dvojčaty je zkrátka úplně jiný než s jedním miminkem. A není to jen tím počtem.
S dvojčaty je člověk nějak více vidět a neustále dotazy okolí mě nutí zamýšlet se nad některými důležitými tématy. Jelikož jsme kontaktní rodičovství praktikovali už s nejstarším synem, rozhodnutí, že to tak budeme dělat i s dvojčaty bylo naprosto přirozené. I když nás okolí samozřejmě zrazovalo. Paradoxně nikdo z nich dvojčata nemá a pokud má, pak má o kontaktním rodičovství pouze mlhavou představu, takže jaképak rady.
Přiznávám, že i já jsem měla v těhotenství trochu obavu, zda to zvládnu, ale rozhodla jsem se, že to zkusím a až uvidím, že to nejde nebo ji to pro mě příliš náročné, tak své rozhodnutí přehodnotím a zkusím to třeba jinak. Ale nic přehodnocovat nebylo nutné. Naše dvojčátka jsem donosila do spontánního porodu ve 40, tt a prožila jsem krásné těhotenství bez jakýkoli komplikací - až na to obrovské břicho :) S dvojčátky od narození praktikujeme bezplenkovou komunikační metodu a jako pojistku používáme klasické čtvercové látkové plenky. Výhradně byla kojená na požádání do 8. měsíce, od té doby už začala ochutnávat i jiné jídlo způsobem BLW - baby led weaning. Mám v plánu kojit je do jejich přirozeného odstavení. Všichni spíme společně v jedné velké posteli. Zatím výhradně je nosím v šátku, šátcích nebo nosítku a šátku, S dětmi také dále pracuji, dělám kurzy, cestuji a žiji prostě normálním spokojeným životem.
To všechno jsou témata, která v současné době chroustám a postupně se s vámi podělím o své zkušenosti!

Různě na Fcb můžete potkat naše fotografie s dvojčátky v šátku. Založila jsem také facebookovou skupinu pro podporu rodin s dvojčaty, která má k dnešnímu dni už přes 1000 členů. Fantazie! Tolik rodin s dvojčaty, které se rozhodly dělat to jinak. Naslouchat svým dětem a jejich potřebám, respektovat jejich životní rytmus. I toto se mění.
zahrada.jpg
O tom, jak se nám žije s dvojčaty jsem mluvila ve skvělém projektu Kongres pro rodiče, který přináší spoustu zajímavých témat vědomého rodičovství. Mimo naše téma KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ S DVOJČATY.
16.04.2021 11:21:59
ernstoval
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one