ODEBÍRAT NOVINKY

Kojení x příkrmy

IMG_1164.JPG
Ráda bych se s vámi podělila o celkem zajímavou zkušenost ohledně kojení, přikrmování a přibírání na váze. Maminky dvojčat včetně mě mají mmj. velkou výhodu, že v jednom okamžiku mohou srovnávat dvě děti stejného věku, které vyrůstají ve stejných podmínkách, a přesto se mohou lišit. A to nejen v kojení, jídle, váze, vývojové fázi, ale zkrátka v čemkoli vás napadne.
Jak víte, mám dnes už roční dvojčata (14 měs.), plně kojená cca do přelomu 9. a 10. měsíce. Do té doby téměř každé nabídnuté jídlo odmítli. To, které neodmítli, olízli :) Od cca 10. měsíce jsou přikrmované metodou BLW, tedy jídlem, které si samy vyberou a v množství, které si samy určí. Jedno dvojče je absolutní jedlík, sní vše, co mu přijde do ruky a ještě i zvědavě ochutná z talířů okolo, i když má to samé :) Druhé, jídlu moc nedá, některé dny třeba mimo 2 těstoviny nesní vůbec nic. Jsou dny, kdy nesní opravdu nic. Kojení jsou stále na požádání, ale přes den se kojí většinou úplně stejně - v tandemu - jak jedno vidí, že druhé pije, okamžitě se samozřejmě přidá. Kojí se celkem často, ale jelikož to nějak důsledně nesleduji, nemůžu napsat přesný interval či délku kojení. Odhadem je to cca co 2h a kojí se tak 30 min. Někdy kratší dobu, někdy delší. Ale nikdy to není 10 min., jak často radí lékaři. Děti spí s námi posteli, dudlíky nemají a nikdy neměli. V noci se na kojení "nejedlík" většinou vzbudí 1 nebo 2x, "jedlík" jednou nebo výjimečně vůbec.

Na roční prohlídce u pediatričky vážily i měřily obě děti úplně na chlup stejně :). (Pokud by to někoho zajímalo, tak 8,7 kg. Narodily se také s téměř totožnou porodní váhou.) Z toho mi jasně vyplývá, jak je to množství mateřského mléka i jídla vesus přibírání individuální. A o mých dětech by asi někdo mohl říci, že jeden je nespokojený, protože mu MM nestačí a měla bych mu nabízet a přikrmovat více, sic je pořád hladový a druhý je asi nemocný, protože nic nejí, a tedy nemá z čeho přibírat.
A hle, oba jsou spokojení, zdraví a přibírají naprosto stejně :)
04.04.2017 15:28:07
ernstoval
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one