ODEBÍRAT NOVINKY
IMG_1164.JPG
Ráda bych se s vámi podělila o celkem zajímavou zkušenost ohledně kojení, přikrmování a přibírání na váze. Maminky dvojčat včetně mě mají mmj. velkou výhodu, že v jednom okamžiku mohou srovnávat dvě děti stejného věku, které vyrůstají ve stejných podmínkách, a přesto se mohou lišit. A to nejen v kojení, jídle, váze, vývojové fázi, ale zkrátka v čemkoli vás napadne.
kluci.jpg
Na blogu projektu RADOST S DĚTMI, kterého jsem jednou z lektorek, sdílím některé střípky z našeho současného kontaktního rodinného života.
BKM.jpg
S bezplenkovou komunikační metodou neboli přirozenou hygienou nemluvňat jsem se náhodně potkala dlouho před tím než se mi narodil syn. Bylo to ještě na vysoké škole na semináři zahraniční lektorky o péči o postižené děti, kde ji přednášející zevrubně vysvětlovala a mě to přišlo naprosto úžasné, i když jsem si nedovedla představit, jak by to mohlo fungovat v běžném životě (škoda, že nemůžu najít poznámky, srovnání s dnešními znalostmi by mě docela zajímalo).
šátek-2.jpg
Už je to docela dlouho, co jsem byla těhotná se svým synem Theodorem a tak mě trochu zaskočilo, že jsem si už hned nedokázala vzpomenout, jak to všechno začalo. Musela jsem se zeptat svého manžela, aby mi naše nosící začátky připomněl.
Byla jsem někdy na jaře roku 2012 na závěrečném defilé festivalu Khamoro, kde jedna z účastnic tančících v průvodu měla s sebou v krásně barevném vaku miminko. To se pohybovalo do rytmů divoké hudby a spokojeně se usmívalo. "To je super!", blesklo mi hlavou. Takhle bych to taky chtěla. Ať budu dělat cokoli, mít své dítě stále u sebe! A tato myšlenka mě už neopustila.
MILÉ MÁMY,
už se taky chystáte na zítřek??? ... dopéct cukroví, uvařit štědrovečerní polévku, naporcovat kapra, připravit bramborový salát, uklidit, zapálit Františka, ozdobit vánoční stromeček, najít nějaké svíčky a hlavně sváteční ubrus :)
Alespoň tak to vypadá u nás... úklid jsem delegovala na manžela, dělám jej dost nerada, stromečku se ujal Theo a jelikož u nás fouká jako na větrné hůrce, uschlo nám hezky i prádlo spolu s vánočním ubrusem a čistým povlečením. Na mě zbylo pečení a vaření.
Pokud hledáte zdravou štědrovečerní inspiraci, prozradím Vám, co budeme mít letos my:
tatinek.jpg
Léto rychle uteklo a já už dnes jen vzpomínám na parné slunečné dny... zabalená v teplém svetru, šálka kolem krku a s čepicí na hlavě. Pěkně to tu u nás fouká! Ještěže má člověk alespoň ty vzpomínky! Ale stejně stále vyrážíme na procházky, poslední dobou ve třech. Theo se učí, jak být správným tatínkem - viz přiložené foto.
LUCIE ERNST - ernstoval@seznam.cz | 724 663 586
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one